Goca Design

 grafika 1  grafika 2

pokój Macieja i Michała

czas: 2019

miejsce: WARSZAWA

opis:

Po wcześniejszej analizie oczekiwań chłopców, Inwestorzy uznali, że pokój musi być zaprojektowany symetrycznie, tzn. że przestrzeń funkcjonalna każdego z chłopców powinna być odbiciem lustrzanym, żeby było sprawiedliwie.

Przy ogromnym zaangażowaniu Inwestorów powstał projekt składający się z wielu mebli o różnych funkcjach, spójny a jednocześnie zawierający meble, które w przyszłości mogą funkcjonować niezależnie od siebie.

Na pozór proste meble zostały bardzo precyzyjnie przemyślane i kryją wiele udogodnień. I tak szafy mają półki dostosowane do wysokości książek czy konkretnych zestawów z klocków Lego a na ich fronty założone są nakładki do gry w kosza i darta. Łóżko oprócz pojemnika na pościel i zabawki posiada półeczki " jaskółki", schowki za tapicerowanymi frontami min. na gniazdka i kable. Ponadto tapicerowany materac daje efekt kanapy w pokoju. Zastosowane tu tkaniny są łatwe do utrzymania czystości.

Mamy tu również biurka z regulawaną elektrycznie wysokością ( rosnące wraz z chłopcami), regulowane półki w regale i mnóstwo szufladek i organizatorów.

Dla Inwestorów bardzo ważne było również bezpieczeństwo chłopców, dlatego wszelkie narożniki mebli  zostały zaoblone.

Zastosowana kolorystyka mebli jest dobrą bazą do kolorowych książek i konstrukcji z klocków.

 

projekt - Maria Książek

wizualizacje - Patrycja Domin