Goca Design

 grafika 1  grafika 2  grafika 3  grafika 4  grafika 5  grafika 6  grafika 7  grafika 8  grafika 9

FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA

czas: 2023

miejsce: Warszawa

opis:

 

Second life – to bardzo pozytywne przesłanie o ludzkim życiu po trudnych życiowych przejściach, pokazane na przykładzie suchych liści.

Jesienią, w czasie pandemii szukając na moim ogrodzie tematu fotograficznego, spośród sterty suchych liści postanowiłam wybrać kilka, tworząc dla nich scenografie i dobierając właściwe oświetlenie, sprawiłam, że stały się moimi modelami, obiektami fotografowanymi. Tym zabiegiem nadałam im nowe znaczenie. Przenosząc je do świata sztuki dałam im drugie życie.

Second life – to seria czarno-białych fotografii wykonanych metodą tradycyjną na filmie 35 mm a odbitki wykonane są własnoręcznie w procesie ciemniowym na papierze barytowym w rozmiarze 30x40 cm. Odbitki mają wartość kolekcjonerską.

Stylistyka tych fotografii nawiązuje do kierunku z pocz. XX w. zwanym piktorializmem, który charakteryzował się odejściem fotografii od roli dokumentalnej na rzecz kierunku zbliżonego do estetyki malarstwa i rysunku. I tak jak u Alfreda Stieglitza jest w nich wyrażona osobista ekspresja, a podążając za innym przedstawicielem tego kierunku Edwardem Westonem, duża uwaga jest skupiona na detalach fotografowanych obiektów, dzięki czemu zwyczajne staje się niezwykłe.

Po więej infomacji na temat formatów i mozliwości zakupu fotografii, zapraszam na stronę GocaPhotographer.pl